Powrót do "Rok Szkolny 2013/2014"

11 czerwca uczniowie wraz z grupą nauczycieli pod przewodnictwem księdza Janusza Czajki udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Wadowic oraz Krakowa. W trakcie roku szkolnego realizowany był w naszym Ośrodku projekt edukacyjny dotyczący św. Jana Pawła II, Wyjazd był zatem wspaniałą okazją, aby pogłębić swoją wiedzę na temat Karola Wojtyły.

W każdym razie, tutaj, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. (Jan Paweł II, Wadowice, 16.06.1999)

Do Wadowic dotarliśmy około godziny 9. Jest to niewielkie, ale bardzo urokliwe miasto, położone nad rzeką Skawą. Na samym początku zwiedziliśmy piękną Bazylikę Mniejszą Ofiarowania NMP. Mieliśmy okazję pomodlić się oraz ucałować chrzcielnicę, przy której został ochrzczony Papież Polak. Następnie udaliśmy się do domu rodzinnego Karola Wojtyły, który obecnie pełni funkcję muzeum. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego miejsca oraz multimedialnych ekspozycji. Zwiedzając muzeum, jeszcze lepiej poznaliśmy losy wyjątkowego człowieka: Karola Wojtyły - Jana Pawła II - Papieża, którego pontyfikat zajmuje wyjątkowe miejsce w najnowszych dziejach świata. Pobyt w Wadowicach, zakończyła wizyta w kawiarni, gdzie jedliśmy słynną papieską kremówkę. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie modliliśmy się przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Ponadto w jednej z kaplic ksiądz Janusz odprawił dla uczestników wycieczki Mszę Świętą.

Tegoroczna szkolna wycieczka na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów jak i nauczycieli. Wyjazd został sfinansowany przez Stowarzyszenie „Po to jesteśmy” działające przy Ośrodku. Dziękujemy za zasponsorowanie wycieczki. Odliczamy dni do kolejnej, niezapomnianej wyprawy.