Powrót do "Rok Szkolny 2013/2014"

Wycieczka do Nowego i Starego Sącza - 11 czerwca 2014

W piękny czerwcowy poranek, wyruszyliśmy na wycieczkę szkolną. Nasza przygoda rozpoczęła się  w Skansenie w Nowym Sączu, gdzie zwiedzaliśmy: dom zielarki, chałupę biednego wyrobnika, cerkiew, dwór szlachecki, chałupę zamożnego kmiecia, szkołę i kościół. Troszkę uciążliwe w Skansenie okazały się komary, jednak wszyscy dzielnie zwiedzaliśmy obiekty pod czujnym okiem Pań Przewodniczek.

Następnym punktem naszej wyprawy było Miasteczko Galicyjskie w którym mogliśmy zobaczyć: pracownię fotografa, dentysty, aptekę, remizę strażacką, pracownię krawca, pocztę, sklepik kolonialny w którym za dawnych czasów można było kupić „szwarc, mydło i powidło”, a także miejsce pracy dawnego golibrody czyli zakład fryzjerski.

Po niespełna trzech godzinach spędzonych w Skansenie wyruszyliśmy do Starego Sącza, gdzie na terenie Domu Pielgrzyma „Opoka”, jedliśmy kiełbaski pieczone na grillu, odpoczywaliśmy i brykaliśmy do woli na pobliskiej łące.

Kolejnym bardzo ważnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Ołtarza Papieskiego i Muzeum Jana Pawła II. Wszyscy bardzo dzielnie zwiedzali obiekt a w muzeum oglądali sporo pamiątek po Janie Pawle II, m.in. ekwipunek i odzież turystyczną, pamiątki z wizyt apostolskich,  medale wybite z okazji Pielgrzymek Apostolskich.

Po kilku godzinach wycieczki spędzonych w ruchu, zwiedzaniu, bieganiu, zabawie, zbawienne okazały się lody. Mali i duzi głośno pomlaskując delektowali się cudownym lodowym orzeźwieniem. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ...czas wracać do Szymbarku, zmęczeni i utrudzeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły, gdzie swoim pięknym zapachem powitał nas bigosik.